KURUMSAL » HAKKIMIZDA

ÖZEL MUKADDES AKSOY YATILI BAKIM MERKEZLERİ

Kurumun kurucusu olan emekli hemşire Mukaddes AKSOY, 1999 tarihinde Antalya’ da ilk özel huzurevini açmıştır. Zaman geçtikçe ailelerin hasta, yaşlı, yatağa bağımlı veya engelli bakımında tıkanıp kaldığı, neyi nasıl yapmaları gerektiği konusunda sıkıntı çektikleri, bu alanda artık daha profesyonel hizmet ihtiyacı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu alanda hizmet vermek için açılan Özel Mukaddes Aksoy Yatılı Bakım Merkezleri, 19 yaş ve üstü, Fiziksel (bedensel), Zihinsel (doğuştan veya sonradan hastalık nedeniyle oluşan mental retardasyon) ve Ruhsal (kronik şizofreni, bipolar duygu durum bozukluğu ve depresyon) engelinden dolayı öz bakım ihtiyaçlarını yerine getiremediği için ikinci bir şahsın bakımına muhtaç olan bireylerin günlük tedavi, bakım, barınma, sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Yaşam kalitelerini artırarak, topluma entegrasyonunu sağlamak ve rehabilitasyon destek hizmeti için 4 şubesi ile 435 yatak kapasiteli ve toplam 200 uzman personel ile 7 gün 24 saat hizmet veren engelli bakım merkezleridir.

Kurumların işleyişini, engelli ve hastaların yaşlarını, engel gruplarını, cinsiyetlerini ve teşhislerini göz önüne alarak, ayrı binalarda hizmet vererek, hasta konforu ön plana çıkarılmıştır. Dolayısıyla, hizmet kalitesinden ödün vermeden merkezlerin işleyişi, kurumsal anlamda daha da kolaylaşmıştır.

Bu hastalarımıza psikiyatri tedavisi ile psikologlar ve Sosyal Hizmet Uzmanlar tarafından bireysel görüşme ve grup terapisi uygulanmaktadır.

Tüm merkezimizde, konusunda uzman personeller çalışmaktadır. Psikiyatri uzmanı, Nöroloji uzmanı, konsültan hekimler, psikolog, sosyal çalışmacı, gerontolog, hemşire, sağlık memuru, iş sağlığı uzmanı ve hekimi, engelli, hasta ve yaşlı bakıcı eğitimi almış sertifikalı personeller, temizlik personeli, mutfak personeli ve güvenlik görevlisi olmak üzere hizmet vermektedir.

Lara
0242 323 16 16
lara@mukaddesaksoy.com
Mevlana
0242 322 79 99
mevlana@mukaddesaksoy.com
Konyaaltı
0242 228 46 62
konyaalti@mukaddesaksoy.com
Barınaklar
0242 323 30 30
barinaklar@mukaddesaksoy.com

© Tüm Hakkları Özel Mukaddes Aksoy Yatılı Bakım Merkezi’ne
aittir, izinsiz kullanılamaz. 2016

Tasarım ve Programlama Ajansweb