HİZMETLERİMİZ » SAĞLIK HİZMETLERİ

Merkezimiz; 19 yaş üstündeki fiziksel, zihinsel ve ruhsal engellilere bakım, barınma ve sağlık hizmeti vermektedir. Yaşla gelen nörolojik hastalıklarının (Alzheimer, Parkinson, Demans, nörolojik atak/felç) yanı sıra ruhsal/psikosomatik hastalıklarının (Şizofreni, Psikoz, Bipolar bozuklukları, Depresyon) tedavi sonrasında, rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz. Psikiyatri doktorumuzun tedavisinin eşliğinde uzman klinik psikologlarımız bireysel görüşme ve grup tedavisini uygulamaktadırlar. Sosyal Hizmet Uzmanlarımız hastaların faaliyetlere katılımını saylayarak uğraş terapisi ile tedaviye katkıda bulunmaktadırlar. .

Yaşla gelen hastalık tedavisinde nöroloji doktorunun yanı sıra gerontolog uzmanlar hizmet vermektedir.

Merkezimiz; engelli ve yaşlı bireylerin, cinsiyetlerine göre ayrı binalarda, kişisel özelliklerini dikkate alarak haftanın 7 gün 24 saat hizmet vermek için kurulmuştur.

Lara – Fener Şubemiz yaşla gelen hastalıklara, bakıma muhtaç yaşlılara hizmet vermektedir. Mevlana Şubemiz 3 binada zihinsel ve ruhsal, kadın ve erkek hastalara, ayrı binada hizmet vermektedir. Konyaatlı Şubemiz bedensel gruba, öz bakımını yapamayan engellilere hizmet vermektedir. Baranıklar Şubemiz psikosomatik bozukluğu olan ruhsal engellilere hizmet vermektedir.

Bakıcı personelimiz ve sağlık personelimiz haftada 7 gün 24 saat görev yapmaktadır.

Engellilerin yaşam kalitesini arttırmak için tüm merkezlerimizde uzman personel çalışmaktadır.

Uzman eğitmenlerin eşliğinde seramik, takı tasarım, galoş yapımı, örgü ve el işi etkinlikleri, resim, spor, folklor, pastacılık gibi faaliyetlerimizle birlikte engellilerimize temizlik ve hijyen kuralları ile kişisel öz bakım konularında eğitimler verilmektedir. Ayrıca haftanın belirli günlerinde müzik dersi ve gitar eşliğinde ritim, koro çalışması ve fasıl grubumuzla eğlenceler düzenlenmektedir. Yaz günlerinde gruplar halinde denize veya havuza girmek ve piknik, gezi gibi faaliyetler düzenlenmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz Özel Tıp Merkezi, Bakım merkezimizde kalan bakıma muhtaç bireylerin hastalıkları veya engelleriyle ilgili olarak ihtiyaç duydukları tüm branşlarda uzman doktorlarıyla ve ambulansıyla 24 saat hizmet vermektedir.

Hangi yaşta olursa olsun bireyin yararını ve değerini her şeyin üstünde tutan, güler yüzlü ve samimiyeti ile hasta haklarının farkında olup, Onlara saygı duyan, ekip çalışmasına önem verip, sorumluluk bilinci ile çalışmayı ilke edinen bir kuruluş olan Özel Mukaddes Aksoy Bakım Merkezi hasta, yaşlı ya da engelliniz huzurlu bir ortam sunmaktadır..

» Doktor
» Hemşire
» Psikolog
» Sosyal Hizmet Uzmanı
» Hasta Bakıcı
» Diyet Uzmanı
» Güvenlik Görevlisi

» Uzaktan kumandalı 5 fonksiyonlu yataklar,
» Hemşire çağırma zili,
» Asansörlü bina,
» Tekerlekli sandalyeler,
» Odalarda TV,
» Klima,
» Buzdolabı,
» Telsiz telefon,
» Tek, iki ve üç kişilik oda alternatifleri,
» Aktivite odaları,
» TV salonları,
» Çok amaçlı toplantı salonları,
» Geniş bahçe imkânı,
» Yeterli ve dengeli beslenme Günde 4 öğün en az 3 çeşit yemek (İster odada, isterse yemek salonunda yeme imkanı)
» Anlaşmalı Özel Tıp Merkezleri
» Uzman Hekimler
» Özel Ambulans Hizmeti

Lara
0242 323 16 16
lara@mukaddesaksoy.com
Mevlana
0242 322 79 99
mevlana@mukaddesaksoy.com
Konyaaltı
0242 228 46 62
konyaalti@mukaddesaksoy.com
Barınaklar
0242 323 30 30
barinaklar@mukaddesaksoy.com

© Tüm Hakkları Özel Mukaddes Aksoy Yatılı Bakım Merkezi’ne
aittir, izinsiz kullanılamaz. 2016

Tasarım ve Programlama Ajansweb